خطرات یک تصادف در استارتاپ

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

چرا توجه به مقررات و لزوم نگارش قرارداد در استارتاپ ها ضروریست!?
شاید خیلی از افراد تجربه رانندگی بدون گواهینامه را داشته باشند و هرگز ماموری سد راه خودرو آنها نشده باشد و از رانندگی خود لذت برده باشند.
اما زمانی را تصور کنید براثر بی مبالاتی عابر یا راننده دیگری، تصادفی رخ دهد!
اینجاست که تازه از خود میپرسید وضعیت راننده بدون گواهینامه چیست?!
قطعا مجازات های سنگینی پیشروی راننده متخلف است ، حتی اگر راننده احتیاط های لازم را می نمود ، درصورت بروز هرگونه تصادفی ، بدلیل عدم احراز مهارت در رانندگی مقصر اصلی شناخته خواهد شد هرچند راننده خوبی باشد.
شما شاید صاحب یک کسب و کار موفقی هستید ، با تیم و همکاران بسیار دقیق و پویا ،مشتریان خوش حساب و خوش خلق و در آمد های رو به رشد.
بنابراین هرگز احساس نیاز به توجه یا رعایت قوانین و مقررات دست و پاگیر و به ظاهر بی کاربرد نکرده اید .
این وضعیت دقیقا مشابه همان رانندگی بدون گواهینامه است.
قطعا رعایت خودجوش قوانین مانند ثبت نام داوطلبانه برای اخذ گواهینامه دشوار است و چراغ خاموش سواری کردن لذت بخش است ، چون به ظاهر هم در زمان هم در هزینه صرفه جویی نموده ایم .
اما وقتی بدلیل عدم توجه به قوانین کار ، بیمه ،مالیات ، امور ثبت و ضوابط اداره شرکت ، عدم تنظیم قراردادها قابل استناد، عدم شفاف سازی فعالیت استارتاپ برای کاربران و عدم رعایت الزامات فعالیت کسب و کارهای مجازی با شکایت شاکی خصوصی یا بازدید سرزده بازرسین دولتی مواجه شدیم آن وقت بدنبال راهکارهایی میگردیم که هزینه ایی به مراتب گزاف تر از رعایت قوانین و مقررات خواهد داشت .
بنابراین بهترین راه برای امنیت خاطر خود ،همکاران و مشتریان تضمین کسب و کار خود با رعایت مقررات است .
شاید کسب اطلاع از قوانین کسب و کار مسئولیت دشواری برای مدیران و بنیانگذاران باشد بنابراین ارتباط مستمر و مشاوره با متخصصین و وکلا بهترین راهکار است .
استارتاپ ها معمولا مدلی از کسب و کار میباشند که پیش از زایش تمرین زندگی میکنند .
یعنی پیش از آنکه به بازار وارد شوند توانمندی خود برای حضور و بقا در بازار را ارتقا و عیوب خود را برطرف میکنند و معمولا در این بازه چون وضعیت مستقری نداشته خود را مصون از رعایت قوانین میدانند و چون این وضعیت لذت بخش است در ادامه فعالیت و ورود به بازار همچنان به همان شیوه استارتاپی خود با قوانین برخورد مینمایند.
اما فینولا توصیه اکید میکند از همان ابتدا مدل کسب و کار خود و رابطه مشتریان و همکاران خود را مطابق قانون چینش کنید .
.
نویسنده:محمد یونسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *