گزارش یک دمو دی

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

امروز شاهد اولین دمو دی شتابدهنده فارابی ، شتابدهنده ی فعال در حوزه فینتک، بودیم که با حضور هفت تیم استارتاپی انجام شد.

دمو دی در واقع نقطه اوج فعالیت یک استارتاپ و زحمات چند ماهه ی تیم های شتابدهنده است.

در طول مدتی که یک استارتاپ وارد شتابدهنده میشود آموزش های بسیاری میبیند و دوره های آموزشی تخصصی را طی نموده  و از مشاوره های مالی و بازرگانی در خصوص مدل کسب و کار ، حوزه و گستره بازار کسب و کار و …بهره میبرد ،هفته به هفته رشد میکند ؛تا اینکه نسخه ایی قابل قبول از مدل کسب و کار خود را ارائه دهد.

اما حاصل همه این  زحمات که در قالب یک تیم استارتاپی صورت گرفته است، نیازمند دیده شدن است دیده شدن از سوی سرمایه گذاران ، فعالان بازار و سایر شرکت هاست .

دمو دی در واقع فرصت مناسبی است تا استارتاپ ها رشد و توسعه خود را برای اکوسیستم و سرمایه گذاران نمایان کنند تا ازین رهاورد بتوانند با افراد بیشتری ارتباط برقرار نمایند و هرچه بهتر سرمایه گذاران را به سوی استارتاپ خود جذب نمایند.

بنابراین برگزاری دمو دی در هر دوره ی شتابدهی مرسوم است و  ارائه دستاوردها میتواند جذ بسرمایه و یا همکاران تجاری جدید گردد.

بنابراین تبلیغ رسانه ایی چه پیش از دمو دی ، چه درحین آن و چه پس از آن بسیار حائز اهمیت است.چون هدف دمو دی نشان دادن و نمایش هرچه بیشتر  زحمات، انگیزه ها و ایده هاییست که به واقعیت رسیده اند.

بنابراین در دمو دی ارائه مناسب که اصطلاحا pitch نامیده میشود از اهمیت بالایی برخودار است؛ یک استارتاپ هرچقدر که زحمت زیاد کشیده باشد و ایده ی منحصربفردی را عملیاتی نموده باشد ،اگر نتواند ارائه مناسبی بدهد ،قطعا برای سرمایه گذاران انگیزه ای برای سرمایه گذاری ایجاد نخواهد نمود.

در مراسم امروز دمو دی فارابی هفت استارتاپ مدل کسب و کار خود را تشریح نمودند، موفقیت ها و دستاورد های خویش را عرضه کردند، از اهداف و برنامه خویش گفتند ودر نهایت سرمایه مورد نیاز خویش را اعلام نموده و د ر ادامه با سرمایه گذاران و فعالان حوزه فینتک وارد مذاکره و گفتمان شدند.

فرصت خوبی که ممکن است باعث صعود قابل توجه هر استارتاپی گردد.

این مراسم در  مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی سالن خوارزمی با حضور مسئولین دانشگاه و مرکز رشد  دانشگاه شهید بهشتی ، اساتید و اعضا هیات علمی ، مدیران کارگزاری فارابی ، مدیران شتابدهنده ستارگان فارابی ، سرمایه گذارن و فعالین حوزه فینتک و سایر مهمانان ویژه مراسم برگزار گردید.

پس از سخرانی مهمانان ویژه مراسم، تیم های استارتاپی هریک به مدت ده دقیقه به ارائه کسب و کار خود پرداختند.

در این ارائه ها به چالش های حوزه فعالیت ، راهکار ها و ایده ها ، رشد و موفقیت های حاصله و چشم انداز کسب و کار پرداخته شد و در نهایت از سرمایه گذاران دعوت به پشتیبانی و حمایت گردید.

فینولا پشتیبان امن استارتاپ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *