لزوم حفظ اسرار تجاری در استارتاپ

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

حتما تا به حال نام شرکت waymo به گوشتان خورده است و با آن آشنایی دارید!
✅یکی از پروژه های بهره گیری از هوش مصنوعی در صنعت حمل و نقل جاده ایی و شهری که محصول شرکت alphabet یا بهتر بگوییم محصولی از شرکت مادر google است.
?پروژه ایی که در صدد است تا خودروهای هوشمند خودکار بدون استفاده از راننده جایگزین سیستم حمل و نقل فعلی گردد.
شرکت گوگل از سال 2009 در پی این ایده تلاش های بسیاری نمود و حتی taxicap را به عنوان نخستین نمونه های حمل و نقل هوشمند معرفی عمومی نمود اما مشکلات قانونی همچنان مانع اصلی گسترش این فناوری بود .
تا اینکه در سال 2011 برخی ایالت آمریکا با تردد این خودرو ها در سطح شهر موافقت نمودند.
?در تست های انجام شده تا سال 2016 چهارده مورد تصادف از این فناوری اعلام شد که با بررسی های به عمل آمده اغلب این تصادفات بدلیل خطای خودروهای دارای راننده به خصوص در چهارراه و پشت چراغ راهنمایی رانندگی بوده است که موجب شد تا گوگل نظارت بیشتری بر عملکرد این خودرو ها داشته باشد.

اما اختلاف waymo با شرکت uber در چیست!؟
⛔️در فوریه 2017 شرکت وایمو علیه otto یکی از شرکت های تابعه اوبر با عنوان نقض اسرار تجاری طرح دعوا نمود.
مدیران وایمو معتقد بودند که شرکت اوبر با استخدام سه تن از مهندسان اسبق وایمو از اطلاعات محرمانه این شرکت بهره برداری نموده است.
⚠️وایمو ادعا نموده است که Anthony Levandowskiبنیان گذار otto بیش از استعفا از وایمو بیش از 10 گیگ از اطلاعات بسیار محرمانه از جمله اسناد نمونه گیری و طراحی ها را از سیستم های این شرکت بارگیری نموده است و در پروژه اوتو بکارگرفته است.
?جالب است که بدانید otto سامانه حمل و نقل هوشمند خودکار ماشین های سنگین است که به تازگی اوبر از آن رونمایی نموده است.
?حال وایمو مدعی خسارتی گزاف است اما اختلاف میان این دو شرکت پابرجاست.
?دادگاه فدرال آمریکا برخلاف دادگاه بخش که معتقد است در قرارداد لواندوفسکی شرط داوری شده و دادگاه مجاز به ورود در این دعوا نیست براین باور است که دعوا میان میان دو شرکت اوبر و وایمو است و استناد به قرارداد شخصی قابل قبول نیست!

?نکته ایی که باید بنیان گذاران استارتاپ ها باید به آن توجه نمایند حفظ و حراست از اطلاعات محرمانه خود از طرق دابیر امنیتی و انعقاد قرارداد حفظ اطلاعات محرمانه با کارمندان و هم بنیان گذارن خود است .

جهت مشاوره برای قرارداد محرمانگی و حفظ اسرار تجاری با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *