وال استریت به استقبال از ارزهای مجازی واکنش نشان داد.

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

?کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ترویج سرمایه گذاری در بازار سکه های دیجیتالی initial coin offerings) ICOs) را توسط سلبریتی های بازار از جمله هتل هیلتون و سایر اشخاص حقیقیو حقوقی را برخلاف قوانین بورس و اوراق بهادار آمریکا دانست.
?سکه های دیجیتالی بطور چشمگیری درحال تبدیل شدن به یک روش محبوب جذب و تبادل سرمایه در کسب و کاری های فناورانه جدید است .این روش به اشخاص این امکان را میدهد تا با ایجاد و فروش سکه های آنلاین مانند بیت کوین با کمترین نظارت قانونی کسب سرمایه نمایند.
?در چند ماه اخیر بهره برداری از برخی سکه های دیجیتالی توسط بزرگان حوزه کسب و کار مورد تایید قرار گرفته است مانند hotel heiress Paris Hilton
boxer Floyd Mayweather
?به گفته سخنگوی این کمیسیون تصدیق و بهره برداری از سکه های مجازی در صورتی که مصداق تبادل اوراق بهاردار باشند غیرقانونی است و بهره برداری ازین سکه ها منوط به افشا اطلاعات و اعلام میزان بها ، مکان و… آن میباشد و عدم افشا این اطلاعات نیز نقض قوانین مبارزه با بازار سیاه ( anti-touting) اوراق بهادار آمریکا است.

?درحال حاضر کشورهای سوئیس ، بریتانیا و مالزی در خصوص بهره گیری ازین روش هشدارهایی داده اند و کشور چین و کره جنوبی بطور کلی بهره برداری ازین روش را منع کرده اند.
منبع: رویترز
?شاید یکی از علل ممنوعیت بهره برداری ازین روش علاوه بر عدم نظارت قانونی و اختلال د رنظم اقتصادی کشورها ، ایجاد رکود در بازار سنتی بورس سکه و ارز باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *