کارگروه رفع موانع کسب و کارهای نوپا

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعمال اصلاحات جدیدی در کارگروه رفع موانع کسبوکارهای نوپا و اضافه شدن دستگاههایجدید به اعضای این کارگروه خبردادبراساس اعلام مرکز ارتباطات و اطلاعرسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به پیوست، بابرطرف شدن بند محرمانگی از مصوبه هیات دولت برای تشکیل این کارگروه، این مصوبه به کلیه دستگاههای اجرایی ابلاغ شده تا با جدیتبیشتری عملیاتی شود.

 همچنین به منظور رسیدگی بهتر به مشکلات شرکت‌های استارتآپی و تکمیل اعضای این کارگروه، چند دستگاهاجرایی دیگر از جمله بانک مرکزی، وزارت صنعت و معدن و تحارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد و دارایی نیز به اعضایآن اضافه شدهاند.

 اواخر دی ماه سال گذشته بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت خبر از ایجاد یککارگروه ویژه برای حمایت از کسبوکارهای نوپا متشکل از معاونت حقوقی رئیس جمهوری، وزارت ارتباطات، وزارت کار و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری را داد. بر این اساس اظهارات محمد جواد آذری جهرمی، هدف از تشکیل این کارگروه این بود تا هر نوع شکایتیکه بدنه دولت از کسبوکارهای نوپا دارد، قبل از طرح در مراجع قضایی، در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد.

?خبر ایجاد و یا اصلاح ترکیب کارگروه برای تعامل بهتر دولت با کسب و کارهای نوپا و رفع موانع این حوزه بسیار جذاب است اما سالهاست که در تمامی استان ها کارگروه های این چنینی برای حمایت از کسب و کار و بخش خصوصی مانند کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ایجاد شده است اما ثمر چندانی در بهبود فضای کسب و کار در ایران نداشته است.
?حقیقت این است که دولت منافع حاصل از فروش نفت را بیشتر و آسانتر از رونق بنگاه های اقتصادی داخلی میبیند وگرنه اگر ایجاد هر بنگاه تولیدی خدماتی را یه شریک اقتصادی برای خزانه خود میدانست هرگز رتبه ایران در کسب و کار 120جهان نبود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *