?چه میزان سرمایه نیاز کسب و کار ماست ?!

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل

?کسب و کار نوپا در کنار تیم فنی مناسب ، روحیه کارآفرینی و آشنایی با اصول کسب و کار ، نیازمند سرمایه نقدی برای بقا و حیات خود در طول مدت رشد خود میباشد تا جایی که بتواند هزینه های کسب و کار خود را تامین کند .
.
?معمول ترین روش تامین مالی ، اخذ تسهیلات و وام است اما این روش در کسب و کارهای نوپا چندان رایج نیست چون بازپرداخت اقساط وام نیز تا مدت های مدیدی در توان بنیانگذاران کسب و کار نمیباشد .
.
?بنابراین بهترین چاره ، جذب شریک پول دار و مطرح در بازار است ، شریکی که به ازای آورده خود در کسب و کار ما سهیم می شود .
در این مواقع اطلاع دقیق از میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار بسیار حائز اهمیت است .
بطور مثال ما با ارزیابی های صورت گرفته تخمین زده ایم برای یکسال آینده نیاز به دویست میلیون سرمایه نقدی داریم اما سرمایه گذار فعلی صد میلیون تومان سرمایه گذاری می نماید . پس با اطمینان ازینکه راند های دیگری برای سرمایه گذاری در پیش خواهد بود ،بهتر است در بذل و بخشش سهام احتیاط کنید .
?البته سرمایه گذاران در کسب و کارهایی سرمایه گذاری میکنند که علاوه بر جذاب بودن ایده ، طرح شفافی برای آینده خود ترسیم کرده و سود آور بودن مدل کسب و کار را توجیه نمایند ،هرچند ممکن است در ارائه شما مبالغه شده باشد و با واقعیت بازار فاصله وجود داشته باشد .
?این ارائه میتواند سرمایه بیشتر با از اعطا سهم کمتر در بر داشته باشد.
اعطا سهم و دریافت وجه بخشی از تعهدات ما در یک قرارداد سرمایه گذاری است روابط طرفین بقدری پیچیده است که اخذ مشاوره از اشخاص مجرب و آگاه حیاتی است.
محمد یونسی
#فینولا
#استارتاپ#سرمایه #مشاوره
فینولا حقوق کسب و کار
.
@finolaw

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *