تماس 09101453148

ایمیل info@finolaw.net

نشانی توانیر خیابان ولیعصر بالاتر از ساعی بن بست چمن پلاک 2 واحد 2

مسئولیت مدیران شرکت های تجاری

فینولا | متخصص حقوق کسب و کار > Projects > کارگاه های آموزشی > مسئولیت مدیران شرکت های تجاری

امروزه راه اندازی کسب و کارهای نوپا رو به گسترش است. پیچیدگی پروژه ها و روابط تجاری، وجود تخصص های مختلفی را در جهت راه اندازی یک کسب و کار ایجاب می کند. از سوی دیگر هر کسب و کار و هر شرکتی قوانین مختص به خود را دارد؛ ضمن آشنایی با اشکال و کلیات این موضوعات به عنوان صاحب ایده یا یک کسب و کار، مجری و یا کارفرما از حقوق قانونی خود و طرف های تجاری خود آگاه شده و یک گام اساسی در جهت اعتماد سازی و کاهش مخاطرات کسب و کار خود بر خواهید داشت. عدم اطلاع از قوانین در پاره ای موارد مشکلات مالی بسیاری برای این افراد ایجاد می کند و حتی ممکن است به شکست یک کسب و کار منجر شود.

کسب و کارهای نوپا مانند سایر فعالیت های تجاری، همواره درچارچوب قواعد و چارچوبی است که قانون­ گذاران تعیین می­ کند. برخی از این قواعد و چارچوب ها اجباری است و برخی دیگر جنبه ارشادی و اختیاری دارد.

کسب و کار های نوپا ازین جهت که ماهیت آنها تجاری سازی ایده های نو آورانه و یا اساسا ایده تجاری نوآورانه است، متضمن فعالیت تجاری بوده و با قوانین و مقررات خاصی رو بروست. برخی از این قوانین مانند قوانین بیمه و مالیات همواره  جز دغدغه ها و چالش های صاحبان مشاغل و کسب و کار های نوپاست که پیش از هرگونه فعالیتی باید نسبت به اینگونه قوانین اطلاعات کافی داشته باشند.

از طرف دیگر ماهیت کسب و کار نوپا از این جهت که درقالب چه شخصیت حقوقی و کدام یک از شرکت های تجاری فعالیت کند نیز بستگی به توافقات شرکا و بنیانگذاران دارد که میبایست مطابق با حقوق و تعهداتی باشد که طرفین بر روابط فی مابین خود حاکم نموده اند.

مسئولیت مدیران و اعضای شرکت های تجاری در مقابل یکدیگر و مشتریان ، مسئولیت های بیمه ایی و مالیاتی شرکت های تجاری و صاحبان مشاغل از جمله ملزوماتی است که پیش از راه اندازی هر کسب و کار میبایست نسبت به آن آگهی و اطلاعات کافی بدست اورد.

ما در این کارگاه برآنیم که هر آنچه که در راه اندازی یک کسب و کار و فعالیت تجاری در قالب شرکت های تجاری و مسئولیت های آن در مقابل دستگاه های دولتی همچون اداره دارائی و سامان بیمه تامین اجتماعی وجود دارد را بررسی نماییم.

کارگاه های آموزشی

گفتگو با پشتیبان
سوال داری؟
فینولا خدمات نوین حقوقی
سلام وقت بخیر برای هماهنگی جلسه مشاوره میتوانید با من هماهنگ کنید!