تماس 09101453148

ایمیل info@finolaw.net

نشانی توانیر خیابان ولیعصر بالاتر از ساعی بن بست چمن پلاک 2 واحد 2

سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا

فینولا | متخصص حقوق کسب و کار > Projects > کارگاه های آموزشی > سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا

یکی از کلیدی ترین مسائل در رشد سریع و گاه پایداری و بقا در استارتاپ ها تامین مالی و سرمایه است ، تامین مالی در کسب و کار های سنتی معمولا از طریق اخذ تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری میسر می شود اما درکسب و کار های نوپا این روش تامین سرمایه معمولا مرسوم نیست و بدلایلی حتی غیر ممکن است .
اما روش دیگر تامین مالی استارتاپ ها ، جذب سرمایه گذار است ،این روش از تامین مالی بدلایل مختلف از روش اخذ تسهیلات مناسب تر است چون
سرمایه گذاران در ریسک کار سهیم میشوند
انتظار باز پرداخت اصل و فرع سرمایه را از صاحبان مشاغل وجود ندارد
سرمایه گذار را در رشد کسب و کار سهیم دانسته و برای آن تلاش میکند
میزان سهم سرمایه گذار به میزان نقدینگی وی از ابتدا قابل تعیین است
حقوق و تعهدات طرفین کاملا با توافق طرفین تعیین میگردد
اما در کسب و کار های نوپا با توجه به میزان سرعت رشد میزان سرمایه مورد نیاز نیز افزایش پیدا میکند به همین دلیل به هیچ وجه نمیتوان انتظار داشت تنها یک سرمایه گذار و یا با یک مرحله سرمایه گذاری استارتاپ به تمام اهداف خود دست یافته و حتی هزینه های جاری خود را تامین نماید از همین در مقاطع مختلف جذب سرمایه با توجه به نیاز جذب سرمایه صورت میگیرد .
اما با جذب سرمایه افراد جدیدی به کسب و کار شما ورود پیدا میکنند که ممکن است دیدگاه و اندیشه های آنان با دیدگاه شما همسو نباشد و یا در هر مقطع از سرمایه گذاری ، شرکا قبلی برای خود حقوقی را متصور شوند که میبایست شرکای جدید از آن مطلع گردند .
بدلیل همین پیچیدگی ها معمولا میان بنیانگذاران استارتاپ و سرمایه گذاران قراردادهای تنظیم میگردد که تحت عنوان قرارداد سرمایه گذاری سایر حقوق و تعهدات شرکا تعیین شده و براساس مفاد آن تصمیمات اتخاذ میگردد.
در این کارگاه قرار است با :
ماهیت شراکت تجاری و انواع مشارکت مالی
حقوق و تعهدات هر یک از شرکا ( بنیانگذاران و سرمایه گذاران)
شروط خاص قرارداد های سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا آشنا شویم.
همچنین کارآفرینان میتوانند چالش ها و مشکلات خود در تعامل با شرکا و سرمایه گذاران طرح و با مدرس و یا سایر شرکت کنندگان تبادل نظر بفرمایند تا راهکار مناسبی اندیشیده شود.

کارگاه های آموزشی

گفتگو با پشتیبان
سوال داری؟
فینولا خدمات نوین حقوقی
سلام وقت بخیر برای هماهنگی جلسه مشاوره میتوانید با من هماهنگ کنید!