تلفن همراه 09125967378

ایمیل info@finolaw.net

نشانی تهران یوسف آباد نبش دوازدهم پلاک ۱۲۲ طبقه سوم

محمد یونسی/ وکیل پایه یک دادگستری

محمد یونسی که فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و حقوق مالکیت فکری از دانشگاه شهید بهشتی تهران است از سال 1394 نیز به عنوان وکیل دادگستری مشغول به فعالیت است .
وی در حال حاضر به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در زمینه سرمایه گذاری خطر پذیر ، حقوق کسب و کار و فناوری های مالی( فینتک) در اکوسیستم کارآفرینی ایران به خوبی شناخته شده است.
اما فعالیت محمد یونسی در حوزه حقوق نوآوری با حضور در شرکت شتابدهنده فارابی آغاز شد . شتابدهنده فارابی که در بدو امر با سرمایه گذاری کارگزاری فارابی تاسیس شده بود با رویکرد حمایت از کسب و کار های حوزه فینتک به خصوص بازار سرمایه فعالیت می نمود.
در طول دوره همکاری ، قرارداد های شتابدهی و همبنیانگذاری،محرمانگی اطلاعات و قرارداد های مربوط به برگزاری رویداد های نوآورانه و حتی سرمایه گذاری های مالی مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت.
پس از آن از وی توسط مرکز نوآوری های مالی بانک انصار دعوت به همکاری شد و به عنوان مشاور در زمینه تنظیم قرارداد های سرمایه گذاری خطر پذیر، تحقیق و مطالعه در زمینه حقوق فینتک و برگزاری دوره های تخصصی آموزش فینتک نوآوری های زیادی در این زمینه به عمل آورد.
همزمان با شرکت توسعه کارآفرینی بهمن و موسسه دانش بنیان برکت نیز در زمینه های حقوقی به خصوص سرمایه گذاری خطر پذیر همکاری نموده و مسئولیت تنظیم و بررسی قرارداد های سرمایه گذاری را برعهده داشت و به عنوان مدرس در حوزه حقوق کسب و کار با پارک های علم و فناوری تهران و مراکز شتابدهی مباحث آموزشی در زمینه حقوق کسب و کار را توسعه می داد.
هم اکنون نیز به عنوان مدیر حقوقی صندوق پژوهش و فناوری سپهر و مشاوره حقوقی کانون صرافان ایرانیان در زمینه امورنواوری و سرمایه گذاری خطر پذیر مشغول به کار است .
ایشان بدلیل تجربه و تخصص در خصوص تنظیم قرارداد های سرمایه گذاری ، مشارکت و انواع قرارداد های مالی با بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی همکاری داشته و کسب و کار های بسیاری از نظرات و تجارب ایشان بهر برده اند.

شرکت تجارت الکترونیکی فردا ، شرکت علوم سبز ، مرکز نوآوری فرهنگی امید، کارمانا ، باشگاه کارآفرینی تیوان ، فینووا ، مرکز کارآفرینی سامسونگ و بسیاری از کسب و کار های نوپا و صاحبان مشاغل دیگر نیز از خدمات دفتر حقوقی ایشان که تحت عنوان فینولا دایر است بهره برده اند.