اینکو تِرمز (به انگلیسی Incoterms ) یک کلمه مرکب است که از ترکیب سه کلمه انگلیسی «International Commercial Terms» به معنی اصطلاحات بین‌المللی بازرگانی تشکیل شده‌است و به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاحات برای تفکیک هزینه‌ها و مسئولیت‌ها بین فروشنده و خریدار استفاده می‌شود.

اینکوترمز چیست؟

قوانین اینکوترمز شرایط اساسی تجارت جهانی برای فروش کالا هستند. چه در حال ثبت سفارش خرید، بسته بندی و برچسب گذاری یک محموله برای حمل و نقل کالا یا تهیه گواهی مبدا در یک بندر باشید، قوانین Incoterms® برای راهنمایی شما وجود دارد. اینکوترمز راهنمایی خاصی را برای افرادی که روزانه در واردات و صادرات تجارت جهانی شرکت می کنند ارائه می کند.

اینکوترمز عبارت است از قوانین بازرگانی بین المللی که برای فروش کالاها به کار میرود و به حمل و نقل و مسائل مرتبط به حمل کالا میپردازد. چه شما بخواهید واردات و خرید خارجی انجام دهید، یا محموله ای را برای صادرات بسته بندی و برچسب گذاری کنید، یا قصد تهیه گواهی مبدا را برای کالای خود داشته باشید، باید به قوانین اینکوترمز رجوع کنید.

به بیان ساده باید گفت که مجموعه قوانین و مقرراتی است که مرجع و راهنمای شما برای انجام واردات و صادرات در بازرگانی بین الملل میباشد. اما برای استفاده از این قوانین الزامی وجود ندارد.آخرين نسخه اينكوترمز از اول ژانويه سال ٢٠٢٠ براي استفاده تجار منتشر شد.

چه کسی اینکوترمز را منتشر می کند؟

ICC از زمان تأسیس خود در سال 1919 متعهد به تسهیل تجارت بین المللی بوده است.  رویه‌ها و تفاسیر قانونی مختلف بین معامله‌گران در سراسر جهان، مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌های مشترک را ضروری می‌کرد. از همین رو ، ICC یا اتاق بازرگانی بین المللی  اولین قوانین Incoterms® را در سال 1936 منتشر کرد. ما از آن زمان تاکنون اینکوترمز درحال بروز رسانی است. 

چرا از قوانین Incoterms® در تجارت بین المللی استفاده می شود؟

اگرچه قواعد دیگری برای تجارت جهانی در سرتاسر جهان وجود دارد، مانند جدول تعرفه هماهنگ ایالات متحده،اما دامنه قواعد اینکوترمز  جهانی است. قوانین اینکوترمز شامل شرایط تجاری تدوین‌شده برای اهداف ملی، مانند قانون «حمل و نقل کمتر از کامیون» (LTL) ایالات متحده نمی‌شود. برخلاف سیاست‌های تجاری ملی، قوانین اینکوترمز جهانی هستند و وضوح و  شفافیت را برای کسب‌وکار فراهم می‌کنند.

“Incoterms®” مخفف چیست؟

“Incoterms®” مخفف اصطلاحات تجاری بین المللی است. “Incoterms®” یک علامت تجاری اتاق بازرگانی بین المللی است که در چندین کشور ثبت شده است. قوانین Incoterms® دارای اختصاراتی برای عباراتی مانند FOB (“رایگان در هواپیما”)، DAP (“تحویل در محل”)، EXW (“Ex Works”)، CIP (“حمل و بیمه پرداخت شده”) هستند. این اصطلاحات دارای معنای جهانی برای خریداران و فروشندگان در سراسر جهان است. اگر شما یک تحلیلگر مالی در شهر لندن هستید، ممکن است نام اختصاری “FCA” را با اداره رفتار مالی بریتانیا مرتبط کنید. با این حال، برای واردکنندگان و صادرکنندگان در سراسر جهان، FCA حروف اول استفاده شده برای «حمل رایگان» یا تعهد فروشنده برای تحویل کالا به حاملی است که خریدار در محل فروشنده یا مکان نام‌گذاری شده دیگری ارائه می‌کند.

روش‌های حمل‌ونقل عمومی در اینکوترمز چیست؟

اینکوترمز به چهار گروه D-C-F-E با اصطلاحات وابسته به هر گروه تقسیم شده‌است که خیلی خوب است.

گروه E مخفف اصطلاح Ex Works – تحویل کالا در نقطه عزیمت در مبدأ:

تعریف: تحویل کالا در نقطه عزیمت در مبدأ (محل کار). در این روش فروشنده، کالا را در محل تولید یا انبار کالا به خریدار تحویل می‌دهد و کلیه هزینه‌ها، اعم از بارگیری، حمل‌ونقل، بیمه، گمرک و ریسک خرابی کالا بر عهده خریدار است.

گروه F – تحویل کالا به خریدار بدون پرداخت کرایه حمل در مبدأ:

این گروه شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده، کالا را در محلی که خریدار تعیین کرده تحویل وی می‌دهد. مهم‌ترین روش‌های موجود در این گروه عبارت‌اند از:

FCAمخفف اصطلاح Free Carrier

تحویل کالا به حمل‌کننده در مبدأ (تحویل کالا داخل کامیون، ریل و هواپیما). با توجه به اینکه محل تحویل کشور فروشنده میباشد، بارگیری با خریدار است و نقطه ریسک محل بارگیری می‌باشد. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل و بیمه با خریدار (نه الزاماً).

FAS مخفف اصطلاح Free alongside Ship

تحویل کالا در کنار کشتی در مبدأ. محل خاتمه ریسک فروشنده کنار کشتی در بندر است. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل و بیمه و بازرسی با خریدار است.

FOB مخفف اصطلاح Free On Board

تحویل کالا در عرشه کشتی در مبدأ. فروشنده وقتی کالا را از روی نرده کشتی عبور داد ریسک خود را خاتمه داده‌است. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل از بندر تحویل و بیمه و بازرسی با خریدار است.

گروه C – تحویل کالا در مبدأ به خریدار با پرداخت کرایه حمل:

این گروه شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده باید مخارج کرایه را تا مقصد پرداخت نماید، ولی خطر فقدان یا خسارت و هزینه‌های اضافی بر عهده خریدار است. در این روش نوعی تقسیم مسئولیت بین خریدار و فروشنده اعمال شده‌است.

CFR مخفف اصطلاح Cost and Freight

هزینه و کرایه حمل تا مقصد. C&F سابق است ولی مخصوص حمل دریایی. کالا وقتی از روی نرده کشتی عبور می‌کند (بارگیری می‌شود) مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه بیمه با خریدار است. هزینه حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بیمه با خریدار است. و عقد قرارداد حمل با فروشنده.

CIF مخفف اصطلاح Cost, Insurance and Freight

هزینه ، بیمه و کرایه حمل تا مقصد. مخصوص حمل دریایی می‌باشد. کالا وقتی از روی نرده کشتی بارگیری می‌شود مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه حمل و بیمه با فروشنده‌است. عقد قرارداد حمل و بیمه با فروشنده‌است.

 CPTمخفف اصطلاح Carriage Paid To

تحویل با پرداخت کرایه حمل تا مقصد. حمل مرکب ولی بیشتر برای طرق زمینی یا هوایی استفاده می‌شود. ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را تحویل اولین حمل‌کننده می‌دهد خاتمه میابد. هزینه حمل با فروشنده تا نقطه معین طبق قرارداد. هزینه بیمه خریدار. عقد قرارداد بازرسی با خریدار است.

CIPمخفف اصطلاح Carriage and Insurance Paid to

تحویل با پرداخت کرایه حمل و بیمه تا مقصد. روش حمل مرکب می‌باشد. ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را به نقطه توافق شده می‌رساند خاتمه میابد. هزینه بیمه و حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بیمه و حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بازرسی با خریدار است.

گروه D – تحویل کالا در مقصد:

شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده مسئول رساندن کالا به نقطه یا محل مورد توافق شده در مقصد است و فروشنده کلیه خطرات و هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرد.

DAF مخفف اصطلاح Delivered At Frontier

تحویل در مرز (مرز تعیین شده). به‌طور عمده حمل به وسیله راه‌آهن انجام می‌شود و در این نوع حمل می‌توان سندی سراسری از راه‌آهن گرفت که کلیه عملیات حمل‌ونقل را تا مقصد نهایی در برگیرد و کالا را برای آن دوره زمانی بیمه نماید.

DESمخفف اصطلاح Delivered Ex Ship

تحویل در عرشه کشتی (در مقصد). فروشنده کالا را در عرشه کشتی در بندر مقصد تحویل خریدار می‌دهد و اقدامات و هزینه‌های ترخیص کالا جهت ورود به بندر مقصد برعهده خریدار است.

DEQ مخفف اصطلاح Delivered Ex Quay

تحویل در اسکله (در مقصد). فروشنده وقتی کالا را از کشتی به اسکله انتقال داد و عوارض انتقال به اسکله مقصد را پرداخت نمود، در بندر مقصد تحویل خریدار می‌دهد.

DDUمخفف اصطلاح Delivered Duty Unpaid

تحویل در مقصد بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی. فروشنده کالا را در کشور مقصد بدون انجام ترخیص کالا برای ورود و پرداخت عوارض تحویل دهد.

DDP مخفف اصطلاح Delivered Duty Paid

تحویل در مقصد با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی. فروشنده کالا را در کشور مقصد پس از انجام ترخیص کالا و پرداخت عوارض تحویل خریدار می‌دهد.